Sea-Logistics

ul.Słowikowa 13, 81-198 Suchy Dwór, Poland
tel. +48 58 781 77 77, fax +48 58 781 55 55

Od 2009 roku jesteśmy zaangażowani w realizację tzw. "Projektu owocowego w porcie Gdańsk", który ma powstać na terenie obecnie budowanego Pomorskiego Centrum Logistycznego Gdańsk (PCL),  bezpośrednio sąsiadującego z największym polskim terminalem kontenerowym DCT.

Ideą "Projektu owocowego" jest utworzenie na terenie PCL dedykowanego centrum dystrybucji wszelkiego rodzaju towarów spożywczych wymagających temperatury kontrolowanej (m.in. owoce, warzywa, art. pochodzenia zwierzęcego jak mięso, ryby, jaja, wyroby mleczarskie i in.), które trafiałyby poprzez polskie porty zarówno w imporcie oraz eksporcie do Polski, jak również w tranzycie z/do krajów z Polską sąsiadujących.

W chwili obecnej brakuje w polskich portach morskich takiego centrum, przez co ogromna większość polskiej wymiany handlowej tychże towarów trafia do lub wyjeżdża z Polski "na kołach" i jest przeładowywana przez porty Europy Zachodniej.

Uczestniczyliśmy w oraz zorganizowaliśmy szereg konferencji i spotkań propagujących ten projekt, za każdym spotykając się z powszechnym zrozumieniem i aprobatą dla naszych działań ze strony potencjalnych uczestników i klientów tego przedsięwzięcia. Szczególnie istotne wsparcie uzyskaliśmy od polskich służb granicznych, które oficjalnie potwierdziły swoje zaangażowanie i gotowość do współpracy w zakresie usprawniania i poprawy płynności procedur odpraw granicznych towarów, aby tym bardziej zachęcić gestorów ładunków wymagających temperatury kontrolowanej do kierowania swoich towarów wysyłanych drogą morską np. do Gdańska lub Gdyni, zamiast do portów zachodnioeuropejskich.

W linkach zamieszczonych na tej stronie znajdziecie Państwo zarówno listy intencyjne polskich służb granicznych, jak i prezentację "Projektu owocowego".

W przypadku jakichkolwiek pytań lub propozycji/sugestii/pomysłów dotyczących "Projektu owocowego" proszę kliknąć ten Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Listy intencyjne:

fruit-project 

GIW

InvestGDA

 Izba Celna

 WIORiN

 PLW

 WIJHARS

Instytut Morski

 Prezentacja